1175
270173

SEMIANTIK SILKE KESHAN. 194 x 130,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Benvit botten med vas, blommande träd, fåglar och nisch. Vinröd huvudbård med palmett-, blom-, arabesk- och granatäppelranka.

Ställvis slitage, smärre fläckar. En långsida med liten lagning, kortsidorna något avkortade, senare fransar.