1186
275397

ANTIK KINA. 290,5 x 245,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
ANTIK KINA. 290,5 x 245,5 cm.

Kamelhårsfärgad botten med lotusrankor i olika blå nyanser. Mellanblå huvudbård med fladdermöss, pionslingor och lutor.

Något smutsig, smärre fläckar, malskador. Sidorna med smärre trampveck och skador.

Proveniens

Ivan P. Troedsson, anställd vid Gadelius i Tokyo på 1920-talet.