1194
272134

SEMIANTIK MESHED. 486,5 x 382,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Ljusblå botten med polykroma medaljonger, blom- och palmettslingor. Bred röd huvudbård med blomställningar och blomrankor. Yttre sekundärbården med inskription och datering i kartusch.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga malskador och lagningar. Sidorna med trampveck.