1201
274397

SEMIANTIK/OLD SPANSK. 294,5 x 205,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Brunmelerad botten med polykroma trappstegsmedaljonger med människor, djur, fåglar och blommor. Bred blåmelerad huvudbård med pseudokufisk skrift, människor, fåglar, djur och slott. Fundacio Generalissimo Franco, Madrid. Baksidan med broderat F.47.63.

Smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Sidorna med smärre skador, en långsida med liten lagning.