Madeleine Pyk – en samling F769
1263
257528

VAS, brons. Troligen Ming dynastin (368-1644).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 430 EUR
1 310 - 1 640 USD
Klubbat pris

Arkaiserande form. H 23.

Skada vid foten. Slitage.

Proveniens

The Karl-Erik Schlyter Collection.