1363
246983

SNUSFLASKA, rosenkvarts. 1900-talets första hälft.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor i form av mytologiskt fabeldjur. Höjd 6,5 cm,

Proveniens

A Swedish private collection of Snuff Bottles and Netsukes. G. Held.