1388
258167

FAT, porslin. Ming dynastin med Zhengdes sex karaktärers märke och period (1506-21).

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 500 - 19 400 EUR
16 600 - 22 200 USD
Klubbat pris
320 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Gulglaserad. Diameter 15 cm.

Slitage.

Proveniens

The Christer Löfgren Collection.