1435
252002

BÅLSKÅLAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1726-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld dekor mot powderblue fond. Diameter 30 cm.

En med brättesspricka. Förgyllningen med slitage.