145
267066

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 520 - 4 390 EUR
3 730 - 4 660 USD
Klubbat pris
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

Kor

Skulpturgrupp bestående av fyra delar. Samtliga stämpelsignerade Axel Petersson. Snidat trä. Höjd 11,5 - 20,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

226. Axel Einar Hjorth, skåp, ”Lovö”, Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
185 000

ditt bud
Aktuellt bud:
185 000 SEK