1466
258456

TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
265 - 441 EUR
276 - 460 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

J-hänkel. Dekor i famille rose efter europeisk förlaga. Längd 19, höjd 10,8 cm.

Nagg, lagning.