148
260965

Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

Brudpar

Par ur "Bröllopsgruppen". Signerade Axel Petersson och daterade 1919. Även stämpelsignerade Axel Petersson "Döderhultarn" Oskarshamn. Snidat och bemålat trä. Höjd 24 resp. 26 cm.

Brudens ena fot med lagning.