1514
274433

VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille noirefärger av djur och växter. Höjd 45,5 cm.

Krackelyr, glasyrnagg.

Proveniens

The Private Collection of Georg Persson, thence by descent.