1562
274434

URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
88 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av 100 lekande pojkar. Höjd 36 cm.

Brättesspricka, nagg.

Proveniens

The Private Collection of Georg Persson, thence by descent.