Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
159
239030

Christian Eriksson

(Sverige, 1858-1935)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
21 000 SEK
Christian Eriksson
(Sverige, 1858-1935)

"Elof"

Signerad Chr. Eriksson och daterad Arcueil 1901. Gjutarstämplar Otto Meyer Fud. Grönpatinerad brons. Höjd 19,5 cm.