178
274166

Johann Hirt

(Tyskland, 1859-1917)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 030 - 8 790 EUR
7 460 - 9 330 USD
Klubbat pris
Johann Hirt
(Tyskland, 1859-1917)

JOHANN HIRT, Brunpatinerad brons.

"Hagen" Höjd 65 cm.

Inga anmärkningar.

Proveniens

Denna skulptur har tidigare stått i trapphallen på Odinsborg i Uppsala.

This sculpture is a model for the monumental staty of Hagen by the river Rhen in the city of Worms in Germany.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

343. Hans J. Wegner, matbord med klaffar, "AT-314", Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
155 000 SEK