188
247300

Peder Severin Kröyer

(Danmark, 1851-1909)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 680 - 5 610 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Peder Severin Kröyer
(Danmark, 1851-1909)

Vid havet

Monogram signerad S.K. och daterad Carolle 10 Sept -79. Papp-pannå, 21,5 x 26,5. A tergo stämpelsignerad "P.S. Kröyer Solgt ved auktionen i hans Db december 1910 som executor testamenti L. ..."

425 Kunsthallen 154