332
258844

Andrea Appiani, hans art

(Italien, 1754-1817)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Andrea Appiani, hans art
(Italien, 1754-1817)

"Napoleon Bonaparte" (1769-1821)

Duk uppklistrad på pannå 63 x 49 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Tidigare i major Carl Pihlströms samling, Falun, därefter i arv.