340
255068

Jonas Åkerström, tillskriven

(Sverige, 1759-1795)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Jonas Åkerström, tillskriven
(Sverige, 1759-1795)

Antikiserande figurframställning

Tuschlavering 26,5 x 45,5 cm. Samtida förgylld ram.

Proveniens

Tidigare i antikvarie Einar Waerns samlingar.