Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
387
247883

SEKRETÄR. Sverige, 1700-talets slut. Sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Två lådor, skrivklaff med bakomliggande inredning av åtta lådor samt lucka. Fyra nedåt avsmalnande ben. Skiva av vit marmor. Längd 61, bredd 41, höjd 123 cm. Nyckel medföljer.

Slitage.