Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
419
269892

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
31 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Snidad dekor av bladslingor, flätband och pärlstav. Fotkryss med urna. Längd 101, bredd 53, höjd 79 cm.

Omarbetat.