421
269638

KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete i Pehr Ljungs art. 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Snidad dekor av bladslingor, flätband och pärlstav. Längd 87, bredd 44 och höjd 77 cm.

Senare skiva.