439
255089

BORDSSKIVA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
27 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Blybergsporfyr. Undertill märkt med måttangivelser. Längd 121, bredd 61, tjocklek 2,5 cm. Senare underrede i gustaviansk stil. Bordets höjd 56 cm.

Skiva med nagg. Underredet maskstunget.