463
246863

STOLAR, sex stycken, av Carl Magnus Sandberg (mästare i Stockholm 1759). Rokoko.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
54 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bonade. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Svängda ben. Signerade med etikett samt med Stockholms stolmakarämbetes sigill.

Slitage.