484
267637

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1770-tal. Gustaviansk.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgylld och bronserad. Rik snidad dekor av lagergirlander, bandrosetter, blomsterfestonger och meanderdekor. I ramen infällt spegelglas. Med Stockholms hallstämpel 1770-tal. Höjd 221, bredd 85 cm.

Slitage, dekorskador, spricka i ramglas, glas med folieringsskador.