491
249927

APPLIQUER, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Förgylld brons. Kinesiserande figurer. Svängda rocaille- och bladornerade ljusarmar. Höjd 38 cm.

Borrade för el.