491
249927

APPLIQUER, för två ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Förgylld brons. Kinesiserande figurer. Svängda rocaille- och bladornerade ljusarmar. Höjd 38 cm.

Borrade för el.