498
241477

LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgylld mässingsstomme behängd med prismor. Nedtill blå glasskål. Dekor av figurhuvuden. Höjd 102, diam 73 cm.

Glasskål skadad, kompletteringar, prismor saknas ställvis.