498
241477

LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgylld mässingsstomme behängd med prismor. Nedtill blå glasskål. Dekor av figurhuvuden. Höjd 102, diam 73 cm.

Glasskål skadad, kompletteringar, prismor saknas ställvis.