503
240791

AMPEL, för åtta ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld brons. Skålformad. Dekor av stiliserade blad. Höjd 102, diam 58 cm.

En ljuspipa med ljusmanschett saknas.

Tilläggslista