513
263852

BORDSLAMPA, s.k. "lampe à bouillotte", för tre ljus. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Fot med gallerdekor. Grönpatinerad skärm. Höjd 70 cm.