550
270814

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire. Senare ur.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
35 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Sittande antikiserande kvinna uppbärande runt urhus. Vitemaljerad urtavla. Höjd 45 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Senare urverk samt urtavla. Spricka i urtavlan. Nyckel finns.