556
264056

BORDSUR. Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och vit marmor. Urtavlan märkt "....& Domance Paris". Rektangulär marmorsockel med krönande klassiserande kvinnogestalt. Höjd 51, längd 53,5 cm. Nyckel medföljer.