579
264210

TAZZOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Delvis genombruten dekor. Motiv av blommor och bårder i geometriska mönster. Höjd 27 cm.

Lagning.