63
261320

Olof Hermelin

(Sverige, 1827-1913)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
Olof Hermelin
(Sverige, 1827-1913)

OLOF HERMELIN, olja på duk, sign och dat 27/4 1904.

Glimmingehus. 54 x 82.

Lagning, krackelyrer.

Kunstsalon Keller & Reiner, Berlin, kat nr 10296 (under titeln "Bauernhof in Halland").