653
254533

APOTEKSKRUS, majolika. Italien, toligen Urbino 16/1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
18 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Glaserad med dekor av mans och kvinnoperson. Höjd 27,5 cm.

Slitage, krackelering.