66
263780

Victor Forssell

(Sverige, 1846-1931)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
Victor Forssell
(Sverige, 1846-1931)

VICTOR FORSSELL, olja på pannå, sign.

"Ryttare i höstlandskap". 35 x 23.

Sedvanligt slitage.

Proveniens

Tidigare i fil. dr Emil Hultmarks samlingar.

Kungl. Akademien för de fria konsterna, Stockholm, "Emil Hultmarks samling", 1942, kat nr 57.