668
252458

SERVIS, 54 delar, porslin. 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 33 tallrikar (diam 25 cm), 10 djupa tallrikar (diam 24 cm), assiett, två+tre ovala uppläggningsfat (l 28 och 30,5 cm), två olika större ovala uppläggningsfat (l 41,5 cm (lagat) och 47 cm) samt tre skålar (diam 25 cm). Konturerat bräm med reliefdekor av blommor, i spegeln målad polykrom dekor av blombuketter.

Skador. (54)