681
262546

PRESENTERFAT, av Heinrich Eickhoff, Hamburg -1698-1700. Barock.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Delvis förgyllt, runt med veckad kant och rikt driven och ciselerad dekor av putti, akantus samt blommor. Diam. 25,5 cm, vikt 214 g.

Proveniens

Sten Röings samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

934. Joan Miró, "La Femme au Miroir".
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK