697
241273

GRÄDDSNÄCKA, av Lars Castman, Vimmerby 1760. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Invändigt förgylld, oval på fyra höga volutfötter, dekor av svängda knäckar, uppsvängt tumgrepp. Längd 15 cm, vikt 158 g.

Små lagningar vid fötternas fästen.

Ur en svensk privatsamling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

848. Yrjö Edelmann, Utan titel.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Fair warning
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK