756
263510

BEGRAVNINGSBÄGARE av Paul Zachun, Norrköping 1726.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Delvis förgylld, konande på räfflad fot. Vågband och stämplad lamberquin samt på livet minnesgravyr i bladkartusch. Höjd 17 cm, vikt 371 g.

Minnesgravyr: Marcus Wester Natus 25 Jünii Ao 1690 Denatus 12 aügüstü Ao 1737