791
264462

KANNA, glas med silvermontering, Ryssland 1800-talets början. Art Noveau.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
437 - 612 EUR
461 - 645 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Invändigt förgylld mynning och lock. Slipat glas med dekor av blommor. Silvermontering med dekor av blommor och bladslingor. Höjd 30 cm.