796
248036

KANNA, glas och silver, firma Morozov, S:t Petersburg 1900-talets början.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 750 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld silverfattning. Klotformat glas med dekor av lodräta band med strålmönster. På locket graverat monogram. Höjd 19 cm.

Nagg.