799
262518

CIGARETTETUI, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1908-1917.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Förgyllt med dekor av cloisonnéemalj i grönt, ljusgult, ljusblått, rostrött, blått, lila, rosa, gult och orange. Längd 10 cm.

Emaljskador.