803
266176

TESKEDAR, 12 st, icke identifierad mästare, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Förgyllda, med dekor av cloisonnéemalj i blått, vitt, grönt, turkost, ljusblått och rött. I schatull. (12)

Små emaljskador.