807
271747

DOSA, guld 20k, Franska prestigestämplar. c. 1740.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 500 EUR
2 770 - 3 690 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Kartuschformad, drivet och ciselerat landskap vid vatten och rocailler. Längd 6,5 cm, vikt 59 g.

Obetydliga lagningar på en sidosarg.