305546

20. GÖSTA ADRIAN-NILSSON, Vy över Lund från konstnärens fönster.

Signerad G. A-N. Utförd i Lund cirka 1911-12. Duk uppklistrad på papp-pannå 54 x 31,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Privat samling.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK/3 222 - 3 759 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
43 350 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel: Vy över Lund från konstnärens fönster. / Erroneous title in the printed catalogue. Correct title: View over Lund from the artist's window.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Pedro Westerdahl

Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8-614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund