Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
269
293007

René Portocarrero

(Kuba, 1912-1985)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Klubbat pris
39 000 SEK

René Portocarrero
(Kuba, 1912-1985)

"Figura Ornamental"

Signerad Portocarrero och daterad 1968 a tergo. Gouache på papper 72 x 49 cm.

Tilläggslista

Titel: "Figura Ornamental"
Signed Portocarrero and dated 1968 on verso.

Proveniens

Inköpt av nuvarande ägare direkt från konstnären.