Madeleine Pyk – en samling F769
269
293007

René Portocarrero

(Kuba, 1912-1985)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
39 000 SEK

René Portocarrero
(Kuba, 1912-1985)

"Figura Ornamental"

Signerad Portocarrero och daterad 1968 a tergo. Gouache på papper 72 x 49 cm.

Tilläggslista

Titel: "Figura Ornamental"
Signed Portocarrero and dated 1968 on verso.

Proveniens

Inköpt av nuvarande ägare direkt från konstnären.