279
304927

Karel Appel

(Holland, 1921-2006)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 300 - 16 700 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Karel Appel
(Holland, 1921-2006)

Utan titel

Signerad Karel Appel och daterad -83. Akryl på papper uppklistrat på duk 65 x 50 cm.

Proveniens

Galleri Børge Birch, Köpenhamn.

Formgivare