Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
279
304927

Karel Appel

(Holland, 1921-2006)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 500 - 17 000 EUR
16 600 - 19 400 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Karel Appel
(Holland, 1921-2006)

Utan titel

Signerad Karel Appel och daterad -83. Akryl på papper uppklistrat på duk 65 x 50 cm.

Proveniens

Galleri Børge Birch, Köpenhamn.

Formgivare